₺399,90 KDV Dahil
₺601,44 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺732,06 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Ücretsiz Kargo
1

ÇOCUK SIRT ÇANTASI
 

Okulların açılması ile birlikte aileler tarafından çocuk sırt çantası konusu araştırılmaya başlandı. Sırt çantası okula giden çocuklar tarafından daha fazla tercih edilse de her yaştan çocuğun kullanması için üretilmiş sırt çantası modelleri mevcuttur. Çocuk sırt çantası modelleri çocuğun yaşına ve cinsiyetine ve kullanım alanına göre değişmektedir. Bu yazımızda okula giden bir çocuğun ihtiyaç duyacağı çanta modellerini inceleyeceğiz.

 

Kız Çocuk Çantaları
 

Okula giden veya günlük hayatta çanta kullanmayı seven kız çocukları için farklı boyut ve süslemelerde birçok kız çocuk sırt çantası modeli bulunmaktadır. Okula giden kız çocukları genel olarak sevdikleri çizgi film ya da çizgi dizi karakterlerinin olduğu çanta modellerini tercih etmektedirler. Örneğin Mickey Mouse çanta ve Minnie Mouse çanta kullanımı kız çocukları arasında oldukça yaygındır. Kırmızı ve siyah tasarımlı Mickey Mouse sırt çantası ve Minnie Mouse sırt çantası renkleri ve sevimliliği ile çocukların dikkatini çektiği için ilkokulda ve anaokulunda okuyan kız çocukları tarafından tercih edilmektedir. Kız çocuk sırt çantası modellerine eklenen pul, sim veya kabartma detayları ile de çantalar daha çekici hale gelmektedir.

Çocuklarımız için tercih edeceğimiz çocuk sırt çantası modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise çantanın kalitesidir çünkü kaliteli bir ürün hem kullanışlı olmakta hem de uzun ömürlü olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise okul çantalarının çekçekli olmasıdır. Çekçekli okul çantaları çocuklarımıza kullanım kolaylığı sağlayacaktır. 

Anaokuluna giden çocuklar için ise beslenme çantası modelleri tercih edilmektedir. Kız çocuk beslenme çantası modelleri ise sırt çantası şeklinde olup sevilen karakterlerin yer aldığı normal ya da çekçekli çantalardan oluşmaktadır. Okul çantasına nazaran daha küçük olan bu çantalar çocukların anaokulundaki beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Kız çocukları tarafından genel olarak dikdörtgen, oval ya da üçgen prizma şeklinde olan ve karakterlerin yer aldığı plastik kaplamalı kalemlik modelleri tercih edilmelidir. Kalemlik modellerinin boyutu ve şekli genel olarak aynıdır.

 

Erkek Çocuk Çantaları
 

Halihazırda ilkokula veya anaokuluna giden erkek çocuklarının temel ihtiyacı olan çocuk sırt çantası günümüzde okul dışında günlük hayatta da kullanılmaya başlanmıştır. Çocuğun zevk ve isteklerine göre bir çok model ve tasarım da mevcuttur. Erkek çocuk sırt çantası modellerinde kız çocuklarının tercih ettiği süslü ve şekilli sırt çantası modellerinin aksine daha çok taraftar temalı, geometrik şekilli ya da süper kahraman kabartmalı çantalar tercih edilmektedir. Erkek çocuk sırt çantası modellerinde askılı çantaların yanında çekçekli çantalar da kullanılmaktadır. Oğlunuza kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlamak istiyorsanız beğendiğiniz modelde çekçekli sırt çantasını tercih edebilirsiniz.

Erkek çocuklarının yazı yazma gereçlerini muhafaza edebilecekleri kalemlik modelleri ise oldukça çeşitlidir. Sırt çantası ve beslenme çantası modellerinde de olduğu gibi erkek çocuk kalemlikleri de çoğunlukla süper kahraman resimlerini, futbol takımı logolarını ve tasarımlarını içermekle birlikte desenli veya düz modellerde içermektedir. Erkek çocuk kalemlik modelleri dikdörtgen, oval tek gözlü veya birden fazla gözlü, üçgen prizma gibi birçok şekil ve ebatta olabilmektedir. 

Anaokuluna giden erkek çocukları için mevcut beslenme çantası modelleri ise popüler süper kahramanları, taraftarı olunan futbol takımını, geometrik desenleri ya da tek renk desensiz düz modelleri içermektedir. Erkek çocuk beslenme çantası modelleri arasında da çekçekli modeller bulunmaktadır.

 

eBavul Farkıyla Çocuk Çantaları

Çocuk sırt çantası
almaya karar verdiyseniz eBavul ile doğru adrestesiniz. Çocuklarınızın ihtiyacı olan çanta çeşitlerine sitemiz güvencesi ile sahip olabilirsiniz. Sitemizden vereceğiniz çocuk sırt çantası siparişiniz aynı gün kargolanacak ve güvenle size teslim edilecektir. Mutlu ve keyifli alışverişler dileriz.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR