MİA AND ME ÇANTA MODELLERİ İLE TÜM GÖZLER ÇOCUĞUN ÜZERİNDE

Mia and Me çanta modelleri, son dönemlerin en trend ürünlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Mia and Me çanta modelleri kullanan öğrenciler, okulda tüm gözlerin kendilerine üstünde olmasını sağlıyor. Çocuğunun okulda kullandığı aksesuarlar olarak ön plana çıkmasını isteyen velilerin ortak tercihi Mia and Me çanta modelleri oluyor. Çizgi film karakterleri Mia and Me’nin resimleriyle süslenen bu çantalar, çocukların hem severek taşımasını sağlıyor, hem de okulda ilgi odağı olmalarına imkan veriyor. Mia and Me çanta modelleri ile okula giden bir çocuğun beslenme çantası da ayrıca önem taşıyor. Okulda oldukça uzun süre kalan çocuk için en önemli konulardan biri de hiç şüphesiz ki beslenme konusu oluyor. Çocuğunu sağlıklı beslenmesi için yediklerini denetlemek isteyen öğrenci velilerinin imdadına ise beslenme çantası koşuyor.

Beslenme Çantası Olmazsa Olmaz

Beslenme çantaları özellikle ilkokul çağındaki çocuklar için olmazsa olmazlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren çocukları için seferber olan ebeveynler, beslenme çantaları için sağlıklı gıdalar hazırlamanın telaşına düşüyor. Anneler elleriyle hazırladıkları tamamen sağlıklı ve besleyici gıdaları titizlikle beslenme çantası içine yerleştiriyor, en kıymetlisi olan evladının okulda da sağlıklı beslenmesine imkan tanıyor. Uzmanlar beslenme çantası içinde nelerin bulunup, nelerin bulunmaması gerektiği konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor. Gelişmekte olan bir çocuğun geleceğinin temellerinin bu dönemlerde atılacağına dikkat çeken uzmanlar, beslenme çantaları konusunda da oldukça dikkatli davranıyor. Bir beslenme çantası içinde mutlaka taze sıkılmış meyve suyu bulunmalı. Çocuğu gün boyu tok tutacak, dışarıdan abur cubur olarak tabir edilen gıdalara yönlenmesini önleyecek yeterlilikte sandviç ya da simit beslenme çantaları içinde mutlaka olmalı. Beslenme çantası içinde mutlaka bulunması gereken bir başka yiyecek de taze meyve. Okul beslenme çantası hazırlanıyorsa eksik edilmemesi gereken en önemli şey de şüphesiz ki su olmalı. Küçük bir çocuğun gün içinde mutlaka su tüketmesi gerektiği, uzmanlar tarafından sık sık tavsiye edilen bir başka konu olarak önümüze çıkıyor.

Kızlar İçin Pembe Beslenme Çantası

Kızlar, özellikle de anaokulu ve ilkokul çağındaki kız çocukları için pembe beslenme çantası doğru bir tercih olacaktır. Ancak, beslenme çantaları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, içinde nelerin olacağına çocuk ile birlikte karar vermektir. Zira ebeveynler kendi isteklerine göre beslenme çantası hazırlarsa, çocuğun beslenme çantası içine konulan besinleri yememesi muhtemeldir. Çocuğun sevmediği, istemediği bir gıdayı okul beslenme çantası içine koymak, boşu boşuna okula götürülüp geri getirilmesini sağlamaktan öteye geçemez.

Süt Beslenme Çantası İçin Vazgeçilmez Olmalıdır

Okul beslenme çantası içinde bulunması gereken en önemli gıdalardan biri de süttür. Süt ister kız çocuk olsun ister erkek çocuk, özellikle gelişim çağında bolca tüketmesi gereken bir besindir. Alerjik bir reaksiyon göstermiyor ve süt tüketmesini engelleyecek bir rahatsızlığı yoksa, ebeveynler çocuklarına bolca süt içirmelidir. Sütün hem küçük yasta, hem de ilerleyen yaşlarda onun en büyük yardımcısı olacağını bilmek ve buna göre bir davranış modeli geliştirmek gerekir. Okul beslenme çantası içine gerekirse birden fazla süt bırakılmalı, çocuğun da bu sütü gün içinde tüketmesi sık sık telkin edilmelidir. Ebeveynler çocuklarının süt içmesini istiyorsa, ona örnek olmalı, yanında bol bol süt içerek onu teşvik etmelidir. Mia and Me çanta modelleri ve beslenme çantaları konusunda detaylı bilgi almak isteyenler eBavul’u ziyaret edip kaçırılmayacak fırsatlardan yararlanabilirler.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR