Tükendi
₺611,90 KDV Dahil
₺692,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette %20 İndirim
Tükendi
₺524,90 KDV Dahil
₺593,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette %20 İndirim
Tükendi
₺349,90 KDV Dahil
₺395,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette %20 İndirim
Tükendi
₺256,90 KDV Dahil
₺289,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette %20 İndirim
Tükendi
₺611,90 KDV Dahil
₺692,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette %20 İndirim
Tükendi
₺524,90 KDV Dahil
₺593,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette %20 İndirim
Tükendi
₺349,90 KDV Dahil
₺395,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette %20 İndirim
Tükendi
₺349,90 KDV Dahil
₺395,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette %20 İndirim
Tükendi
₺99,90 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette %20 İndirim
1

DAĞCI VE KAMP SIRT ÇANTASI

Dağcılık ve kamp sporu ile ilgilenen spor severler için özel olarak üretilmiş dağcı çantası ve kamp çantası bulunmaktadır. Kampçı veya dağcı çantası bu sporu yapacakların ihtiyacı olan en önemli malzemelerin başında gelmektedir. Sporcunun yürüyüş ya da kamp sırasında ihtiyacı olan mat, matara, çadır, gıda maddesi, uyku tulumu, baton gibi temel ihtiyaçlarını muhafaza ederek yanında taşıyabileceği sırt çantaları genelde 40 litreden başlayıp 110 litreye kadar çıkabilmektedir. Sporcunun dalına ve spor dalının zorluk, süresine göre dağcı sırt çantası ve kamp sırt çantası seçimi yapılmalıdır. Seçim yaparken nelere dikkat edilmeli, hangi markalar tercih edilmeli bu yazımızda bu konulara detaylıca değineceğiz.

Dağcı Çantası

Dağcılık sporu, dağ tırmanışlarını, dağ yürüyüşlerini ve dağda kamp kurmayı kapsayan doğa sporlarından biridir ve kendine has dağcı çantası modelleri bulunmaktadır. Dağcılık sporunda çanta modeli olarak dağcı sırt çantası modelleri ön plana çıkmaktadır. Dağcı sırt çantası kullanmak sporcunun daha rahat hareket etmesini sağlarken genişliği nedeniyle ihtiyaç duyduğu tüm malzemeleri de yanında taşımasına olanak sağlamaktadır. 

Dağcı çantası seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar ise şunlardır: çantanın bel, sırt ve omuz destekleri olmalıdır çünkü bu destekler yükü sırta eşit dağıtacaktır ve herhangi bir sağlık sorununun yaşanmasını engelleyecektir. Diğer bir önemli husus ise çantanın kumaşının dayanıklı ve kaliteli olmasıdır. Zorlu şartlarda yapılan bu sporda dayanıklı kumaşlar tercih edilirse çanta tırmanış esnasında zedelenmeyecek ve sporcuyu yarı yolda bırakmayacaktır. Ayrıca kaliteli kumaş kullanımı terlemeyi de engelleyecektir.  Dağcı çantası seçerken yalnız iç gözler değil çantanın dış yüzeyinin de kullanılabilir olması göz önünde bulundurulmalıdır. Dış yüzeyde yer alan kordonların içine sporcu mat, matara, baton gibi malzemelerini yerleştirerek alandan tasarruf edebilir.

Dağcı sırt çantası modellerinde yukarıda saydığımız özelliklere sahip markalar arasında ‘Lumberjack’ öne çıkmaktadır. Lumberjack sırt çantası modelleri gerek kalitesi gerek tasarım ve marka değeri olarak benzerlerinin oldukça önüne geçmektedir. Su geçirmez dayanıklı kumaşı, geniş iç hacmi, üst ve yan cepleri, destekli sırt paneli ve bel askısı ile dağcılara kullanışlı modeller sunmakta. Kalitesi ile uzun ömürlü kullanım sunan Lumberjack sırt çantası dağcıların tüm ihtiyaç ve isteklerine cevap veren bir tasarıma sahip olması nedeniyle uzun yıllar popülerliğini koruyacağa benziyor.

Kamp Çantası

Doğa yürüyüşü, dağ tırmanışı, avcılık, izcilik, turizm ve balıkçılık gibi birçok aktivite de kamp yapılabildiği için kamp sırt çantası bu aktivitelerin vazgeçilmez temel ihtiyacıdır. Kamp, dağcılığı da bünyesinde barındıran yürüyüş veya tırmanış sonrasında dinlenme veya gecelemek için konaklama veya izcilik faaliyetlerini içeren spor dallarından biridir. Kamp sırt çantası kamp yapacak sporcu, turist veya avcının ihtiyacı olan araç ve gereci muhafaza edip yanında taşımasını sağlar. Bu nedenle kamp çantası kamp severlerin vazgeçilmezidir. Kamp sırt çantası da dağcı çantası ile aynı özellikleri taşır ve satın alırken aynı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Kampçılık sporunda da dağcılıkta olduğu gibi Lumberjack sırt çantası kalitesi ve ergonomik kullanımı nedeniyle öne çıkmaktadır. Kamp çantaları 5 litreden başlayarak 80 ve hatta 120 litreye kadar çıkabilmektedir. Kamp çantanızın boyutuna karar verirken kamp yapacağınız gün sayısını göz önünde bulundurmalısınız.

eBavul ile İstediğiniz Kamp ve Dağcı Çantası Modellerine Sahip Olun!

Dağ sporlarını seviyor ve tırmanış sırasında da kamp yapıyorsanız kamp sırt çantası ve dağcı çantası için doğru adrestesiniz. eBavul güvencesi ile alacağınız çantanız aynı gün kargolanarak en güvenli şekilde elinize ulaşacak ve spor yaparken size eşlik edecektir. Mutlu ve keyifli alışverişler dileriz.