ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

ÇOCUK SIRT ÇANTASI MODELLERİ

Çocuk sırt çantası seçimi çocuklar için çok önemli bir husustur. Çünkü çanta hem fonksiyonel olmalı hem çocuğun gözüne hitap etmelidir. Çocuğun gözüne hitap ederse okula gitme motivasyonu da artabilir ve derslerinde başarısı yükselebilir.  Sevdiği çizgi film ya da oyun karakterlerinin bulunduğu çantalar çocukların dikkatini oldukça çekmektedir. Özellikle de harika kanatlar sırt çantası modelleri çocukların gözdesi konumundadır. B çünkü günümüzde en popüler çizgi filmlerden biri olan harika kanatların karakterleri çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Hal böyle olunca üreticiler de sırt çantası, kalem, kalemlik gibi ürünlerin üzerine bu karakterlerin fotoğrafların basmaktadır. Böylelikle bu çantalar da çocukların ilgi odağı haline gelmektedir. Harika kanatlar sırt çantası,  hem erkek  hem de kız çocuklar için üretilmekte olup bu çantalar cinsiyet fark etmeksizin kullanılmaktadır. Bunun yanında kız çocuk sırt çantası üzerine genelde karlar kraliçesi Elsa, Anna, Barbie gibi karakterlerin fotoğrafları basılmaktadır ve çocuklar tarafından çok ilgi gösterilmektedir.  Erkek çocuk sırt çantası üzerine genelde şimşek mcqueen, Sünger Bob, Kral Şakir gibi karakterlerin fotoğrafları basılmaktadır. Çocuk sırt çantası modelleri, günümüzde oldukça farklılık göstermektedir. Kız ve erkek çocuklarına farklı seçenekler, biçim olarak, çantanın yapıldığı kumaş, çantada bulunan bölme sayısı gibi bir çok farklı modelde çocuk sırt çantası bulmak mümkündür.

Çocuk Sırt Çantası Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çocuklar, sırt çantası alışverişinde en çok sevdikleri rengi ya da en sevdiği çizgi film kahramanının olduğu çantayı almak isterler. Fakat her çocuk sırt çantası her çocuğa uygun değildir. Sırt çantası alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay, çantanın çocuğun ergonomik yapısına uygun olmasıdır. Çantayı büyük alıp seneye de kullanır gibi düşünmek de çok yanlış bir düşünce olup her çocuğun yaşına uygun boyutlarda çanta alınmalıdır. Çocuk çantayı taktığında çantanın omuz askıları, çocuğun koltukaltı hizasını geçmemeli ve aynı zamanda bel hizasından aşağıya sarkmamalıdır. Şayet geçerse yük çocuğun beline biner ve çocukta ciddi duruş bozuklukları oluşabilir. Çocuk sırt çantası seçerken dikkat edilmesi gerek diğer bir konu ise askılardır. Çok ince askılı çantalar çocuğun kollarını rahatsız edebilmektedir. Bunun yerine daha geniş ve içi dolgulu yumuşak askılı çantalar tercih edildiğinde çocuk için daha sağlıklı bir seçim olmaktadır. Bunun yanında iki askının ortasında göğüs kafesi kayışı bulunan çantalar da bulunmaktadır. Bu çantalar, yükün sadece omuzlara binmesini engelleyip çantanın ağırlığını vücuda dengeli bir şekilde dağıtmaktadır. Bazı çantalar yapıldıkları materyalden ötürü daha içi boşken bile oldukça ağır olmaktadır. Çocuklar okula giderken kitap, defter gibi eşyalarını koyduklarında daha ağır olup çocuklara zorluklar çıkartabilmektedir. Çocuk sırt çantası modellerinin yapıldığı kumaş da çok önemlidir. Çünkü çocuklar okula giderken yağmur yağdığında her ne kadar şemsiye kullansalar da genelde çantaları ıslanmaktadır. Bu nedenle hem çantanın yapıldığı kumaşın hem de fermuarın su geçirmez olması çantanın içindeki eşyaların ıslanmaması açısından gereklidir.

İlkokul Çantası Nasıl olmalıdır?

Okul çantası ilkokul dönemlerinde çocuklar için önemli bir detaydır. En sevdikleri, en canlı renge sahip olan çantayı almak istemektedirler. Fakat okul sırt çantası sadece göze hitap etmemelidir. Bunun yanında çantanın içerisinde ağırlık olsa bile çocuğun belinden aşağıya sarkma yapmamalı ve ağırlığı sadece omuzlara bindirmemelidir. Ağırlık tüm vücuda eşit şekilde dağılır ve böylelikle olası duruş bozuklukları önlenebilmektedir. Tek askılı çantalar yerine iki askılı sırt çantası tercih edilmesi çocuğun sağlığı açısından önemlidir.  Bu gibi durumlar dikkate alındığında çocuğun skolyoz gibi ciddi duruş bozuklukları oluşma ihtimalleri düşmüş olur. Anaokul çantası seçerken de hem çantanın yapıldığı kumaş özellikleri hem de çocuğun vücut postürüne uygunluğu dikkat edilmelidir. Bu yaş gruplarında kemikler tam olarak gelişmemiş olduğu için yanlış çanta seçimleri uzun vadede problem oluşturabilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Çocuk Sırt Çantası Modeller

Çocuklar, her zaman en renkli ve sevdikleri çizgi film karakteriyle bezenmiş olan çantaları tercih etmektedirler. Özellikle de her yaştan ve her cinsiyet grubundan çocukların sevdiği harika kanatlar sırt çantası modelleri çok ilgi görmektedir. Erkek çocuk sırt çantası modelleri ve kız çocuk sırt çantası modelleri için eBavul sitemizi ziyaret edip birçok model arasından çocuğunuza en uygun olan çocuk sırt çantasını seçebilirsiniz.