₺99,90 KDV Dahil
₺184,80 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺672,00 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺672,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺184,80 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺672,00 KDV Dahil
₺349,90 KDV Dahil
₺638,23 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺789,43 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
₺839,83 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺739,05 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺184,80 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺672,00 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺184,80 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺579,46 KDV Dahil
1

OKUL ÇANTALARI

Okulların açıldığı dönemde satın alınan okul çantaları, çocukların sağlığı açısından da son derece önemli. Yanlış okul çantası seçimi çocuklarda omuz, boyun, sırt sorunlarına sebep olabiliyor. Öncelikle satın alınacak okul çantasının yaşa, boya ve kullanım amacına uygun olması gerekmektedir. Anaokulu çantası sadece yedek kıyafet ve beslenme taşımak için kullanılırken, ilkokul çantası kitap, suluk, defter, kalemlik gibi birçok eşyayı taşımak için kullanılır. Bu sebeple ilkokul çantası daha büyük ve çok gözlüdür. İlkokul çocukları çok ağır olan çantaları taşıyamadıkları için ebeveynler genellikle çekçekli ilkokul çantası satın almaktadır. 

Çekçekli ilkokul çantası, omuzlara yük bindirmeden elle çekilerek götürülen bir çanta modelidir. Yeni yeni okulla tanışan ve okulu sevmesi için ebeveyn ve öğretmenlerin birçok fedakârlık yaptığı ilkokul öğrencileri için, her gün okula giderken taşıyacakları çantaları sevmeleri ve severek kullanmaları da önemlidir. Bu sebeple sevilen çizgi film karakterlerinin yer aldığı çekçekli okul çantaları tercih edilebilir. Gündemde olan ve farklı kesimlere hitap eden oyunların da yer aldığı geniş çanta seçenekleri arasından brawl stars çanta modelleri de sık tercih edilen modeller arasında yer almakta. 


Beslenme Çantası Nedir? Neden Kullanılır? 
 

Anaokulu çantası tek başına kullanılsa bile ilk ve orta okul çantaları yanında mutlaka beslenme çantası da kullanılmalıdır. Kitapların ve defterlerin yanına, yiyecek ve içecekleri sıkıştırmamak adına farklı bir çanta kullanımı o yaş grubundaki çocuklar için daha doğru bir tercih olacaktır. 

Çocukların sağlıklı yiyecekler tüketmesi onların konsantre olmalarını ve öğrenmelerini kolaylaştırır. Kendi kendilerine yemek yeme becerisini de geliştirmeye destek vermek adına, evden konulacak yiyecek ve içecekler sayesinde, hazır yiyeceklerden uzak durulması kolaylaştırılabilir. Çekçekli çanta modelleri yanında da kullanılabilen beslenme çantası, taşıma açısından kolaylık sağlar. Çekçekli çantanın üzerine konulan ya da asılabilen beslenme çantası, sağlıklı ara öğünler koymak için de en uygun alternatiftir.
 

Okul Çanta Modelleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir? 
 

Okul çanta modelleri gidilen sınıfa ve döneme göre değişiklik gösterebilir. Ve bu değişikliklere bağlı olarak okul çantası fiyatları artış gösterebilir.
 

  • Satın alınacak okul çantaları mutlaka çift askılı olmalıdır. Ve çok ağır cisimler mutlaka sırta yakın bölgeye yerleştirilmelidir. 
  • Ortaokul çantası ve ilkokul çantaları arka kısmında bel kemeri bulunması, bel bölgesine destek verdiğinden dolayı daha rahat bir taşıma sunacaktır. 
  • Çantanın omuz askıları ve bel kemerinin de yumuşak bir yastık desteği bulunmalıdır. 
  • Satın alınan okul çantalarının kullanımı da bir hayli önemlidir. Uzun ömürlü kullanım için bunlara dikkat edilmelidir. Aksi belirtilmediği takdirde çamaşır makinesinde yıkanabilen çantalar, oda ısısında kurumaya bırakılmalıdır. 
  • Çanta çok fazla doldurulmamalıdır. Çocuk ağırlığının en fazla %10’u kadar doldurulması gereken okul çantaları içinde ağırlık eşit dağıtılmalıdır. 
  • Doğru çanta seçimi sonrasında omuz ve bel kayışları çocukların vücuduna ve taşıma şekline göre ayarlanmalıdır. 
 

Okul çantası ortaokul döneminde kullanılacak ise daha büyük modeller tercih edilebilir. Çocuğun büyümesi ile daha büyük satın alınan okul çanta modelleri, daha fazla eşyayı taşımak için uygundur. Orijinal okul çantaları kullanım şekillerine dikkat edildiği takdirde daha uzun ömürlü olmaktadır. Kaliteli ve sağlam çantalar satın almak istenirse orijinal okul çantaları tercih etmek gerekmektedir. İlkokul, ortaokul, anaokulu çanta çeşitleri ve beslenme çantaları satın almak için onlarca model içerisinden size ve çocuğunuza en uygun modeli seçmek ve satın almak istiyorsanız eBavul tam da size göre. Omurga sağlığı ve omuz sağlığını ön plana koyan tasarımları ile birçok farklı model eBavul’da siz değerli müşterileri bekliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR